Relaxácia

Nájdite si každý deň chvíľku a skúste sa s nami dva týždne učiť angličtinu zadarmo. Učivo nadväzuje a postupne si ho zapamätáte. Získate šancu naučiť sa po anglicky.

Prvý deň
Naladenie
Začnite s príjemnou hudbou. Sadnite si a pustite obľúbenú skladbu. Oprite sa, zatvorte oči a doprajte si chvíľku pre seba. Pomaly a zhlboka dýchajte. Neskúšajte to hneď po jedle, inak zaspíte.
Posluch
Po troch - štyroch minútach hudby si vypočujte prvú kapitolu - anglickú abecedu. Ak nie ste úplný začiatočník, využite počiatočné lekcie na opakovanie. Jednotlivé kapitoly počúvajte viackrát podľa potreby. Na začiatok odporúčame maximálne tridsať minút. Nepreháňajte to, radšej si nájdite len dvadsať minút, ale každý deň.
Vizuálna pamäť
Keď skončia nahrávky, prečítajte si danú lekciu. Kombináciou viacerých zmyslov pri učení sa zvyšuje jeho účinnosť.

Druhý deň
Opakovanie
Pohodlne usadení spusťte krátky hudobný úvod podľa vášho výberu. Myšlienky nechajte voľne
plynúť. Sledujte meniace sa tvary na zavretých viečkach a dýchajte pravidelne. Uvoľnenie podporuje sústredenie pri učení. Ak vám bolo včera chladno, zoberte si deku.
Posluch
Po chvíľke si zopakujte včerajšie učivo a prejdite na ďalšiu lekciu. Jednotlivé kapitoly počúvajte viackrát. Dnes nanajvýš tridsať minút a zajtra ďalšia lekcia.
Vizuálna pamäť
Preskúšajte sa pri opakovaní zakrývaním slovenských prekladov v knihe.

Budem vedieť po anglicky!
Zo sedenia sa stáva súčasť vášho denného programu, nenechajte sa odradiť nedostatkom času. Ak pri učení rozmýšľate stále nad niečím iným, skúste na zvýšenie sústredenia použiť psychowalkman. Po namáhavom pracovnom dni sa osviežite s hudbou a audiovizuálnou stimuláciou za niekoľko minút. Učiť sa budete oveľa rýchlejšie. Stimulácia odstráni pocit únavy lepšie ako kofeín.
Pri pravidelnom používaní sa výsledky dostavia pomerne skoro. Vety už nebudete prekladať zo
slovenčiny, ale zídu vám na um priamo v angličtine. Skúste počúvať anglickú rozhlasovú stanicu alebo film v pôvodnom znení.

Žiadne komentáre: